Barevné diamanty z dolu Argyle

Představte si možnost investice do hmotné komodity, která je nesmírně vzácná, maximálně koncentrovaná, lehce přenositelná, neevidovaná a jejíž těžba byla ukončena. Využijte poslední možnosti vlastnit tyto jedinečně vzácné diamanty, které se v příštích letech stanou nedostupným zbožím.

VSTOUPIT DO NABÍDKY
Hlavička
Šipka dolu
FAKTA

Proč přemýšlet nad investicí?

AVIZOVANÉ UZAVŘENÍ DOLU

VYČERPANÝ ZDROJ TĚŽBY

Těžba v dole Argyle byla 3.11.2020 definitivně ukončena.

AVIZOVANÉ UZAVŘENÍ DOLU

VĚTŠINOVÉ ZASTOUPENÍ TRHU

90 % celosvětové produkce růžových diamantů pocházelo z Argyle.

AVIZOVANÉ UZAVŘENÍ DOLU

DIAMANTY S PŘÍMĚSÍ VODÍKU

Z 25 mil. ct surových diamantů se získal 1 modrý či fialový diamant.

AVIZOVANÉ UZAVŘENÍ DOLU

RARITNÍ RŮŽOVÁ BARVA

Pouze v dole Argyle se těžil odstín růžové barvy nazývaný “Bubble Gum”

AVIZOVANÉ UZAVŘENÍ DOLU

DOKONALÝ BRUS

Diamanty z Argyle byly broušeny předními světovými brusiči.

AVIZOVANÉ UZAVŘENÍ DOLU

SILNÝ NÁRŮST HODNOTY

V letech 2000 - 20 vzrostla cena růžových diamantů z Argyle o 500%.

VÝVOJ CEN RŮŽOVÝCH DIAMANTŮ
Šipka dolu
FAKTA

Vývoj cen růžových diamantů

Vývoj cen
Vývoj leden 2005 - leden 2019 Složená roční míra růstu Celkové zhodnocení
FANCY PINK 10.4 % 298.6 %
FANCY INTENSE PINK 12.0 % 385.8 %
FANCY VIVID PINK 12.2 % 402.6 %
VRÁTIT SE ZPĚT NA VÝHODY
Šipka dolu
ZAJÍMAVOSTI

Nikde jinde na světě

Diamantový důl Argyle

Nikdy v historii nebyl nalezen diamantový důl, který soustavně produkoval vzácné růžové diamanty stejně tak, jako australský důl Argyle. V odlehlé oblasti Kimberley se těžilo mezi lety 1983 - 2020 a během této doby se mohl důl pyšnit celou řadou unikátních nálezů barevných diamantů. Před osmdesátými lety byla světová produkce těchto diamantů jen sporadická. Argyle však svými růžovými diamanty doslova přepsalo historii. Světovou pozornost přilákala nejen jejich nebývalá koncentrace, ale i rozsah odstínů, které nebyly nalezeny jinde na světě. Vzhledem k tomu, že více než 90 % roční celosvětové produkce růžových diamantů pocházelo z dolu Argyle a zbytek byly pouze nahodilé nálezy, jednalo se o jediný známý stabilní zdroj.

Diamanty z dolu Argyle

Portfolio diamantů dolu Argyle bylo tvořeno mimo čirých také paletou vzácných barevných diamantů. Mezi nejcennější stále patří modré a fialové s unikátní příměsí vodíku nebo růžové až červené, které získaly právem nejvíce pozornosti. Na zemský povrch se tyto unikáty dostaly po cestě trvající 1,6 miliardy let a od jiných diamantů se liší tím, že jejich barva není způsobena stopovým prvkem, ale souhrou náhod při jejich vzniku za extrémních podmínek, kdy byly některé atomy uhlíku vytlačeny mimo krystalovou mřížku. Jejich složitá struktura pak komplikuje broušení, které trvalo až čtyřnásobek běžného času. Vzhledem k tomu, že i v období produkce dolu byly tyto diamanty velmi nedostatkovým zbožím, můžeme nyní pozorovat jejich kontinuální rychlý úbytek na světových burzách ve spojitosti se značným a stabilním růstem jejich hodnoty.

Výjimečná péče o diamanty

Díky vzácnosti růžových diamantů bylo ke každému z nich přistupováno jako k uměleckému dílu. Celý proces od surového diamantu až po finální leštění probíhal pod rukama těch nejlepších řemeslníků ve svém oboru. Tím výjimečný přístup zdaleka neskončil. Aby bylo zjevné, že klenot prošel exkluzivní péčí dolu Argyle Pink Diamonds, byla každému z nich vytvořena vlastní dokumentace společně s laserovou inskripcí identifikačního čísla. Až následně byl diamant nabídnut obchodním partnerům dolu Argyle. Jednou do roka také měli tito partneři možnost účastnit se unikátní dražby dolu “Argyle Pink Diamonds Tender” a vydražit 50 až 60 nejvzácnějších diamantů získaných v daném roce.

Šipka dolu
HODNOCENÍ

Exkluzivní hodnocení

Diamanty z dolu Argyle jsou proslulé svou unikátní certifikací barevných diamantů. V certifikátech je vždy uvedena hmotnost diamantu, jeho tvar, čistota, původ a důkladný popis barvy.

Pro přesnou identifikaci s certifikátem byly diamanty laserově číslovány na své rundistě.

Nejvzácnější kusy byly vždy nabízeny 1x ročně na privátní aukci Argyle Diamond Tender, kdy součástí každého diamantu byl dřevěný box Argyle.

Unikátní laserová inskripce Argyle Unikátní laserová inskripce Argyle
Certifikace BAREVNÉ HODNOCENÍ
Certifikát
Šipka dolu
HODNOCENÍ

Barevné hodnocení diamantů Argyle

PURPLISH PINK

PURPLISH PINK
PURPLISH PINK

PINK

PINK
PINK

PINK ROSÉ

PINK ROSÉ
PINK ROSÉ

PINK CHAMPAGNE

PINK CHAMPAGNE

BLUE VIOLET

BLUE VIOLER

RED

RED
VRÁTIT SE ZPĚT NA HODNOCENÍ
Šipka dolu
NABÍDKA

NABÍDKA DIAMANTŮ Z DOLU ARGYLE

Níže naleznete výběr z naší unikátní nabídky barevných diamantů z australského dolu Argyle. Našim klientům jsme vždy připraveni sestavit nabídku na míru.

DIAMANT Z DOLU ARGYLE 0.16CT
2PP | Fancy Vivid Purplish Pink

Růžový diamant odstínu Fancy Vivid Purplish Pink o hmotnosti 0.16ct, tvaru Round a čistoty SI2. Součástí diamantu je certifikát ARGYLE.

Diamant velmi ceněného tvaru kulatého briliantu, který okamžitě uhrne svou barvou, o níž dostatečně vypovídá jeho fotografie. Doposud jsme se nesetkali s takto zbarveným růžovým diamantem!

Vaše cena: 4 400 000Kč bez DPH

DETAIL DIAMANTU

DIAMANT Z DOLU ARGYLE 0.20CT
6PP | Fancy Intense Purplish Pink

Růžový diamant odstínu Fancy Intense Purplish Pink o hmotnosti 0.20ct, tvaru Oval a čistoty SI1. Součástí diamantu jsou certifikáty ARGYLE a GIA.

Diamant na první pohled upoutá svou brilancí a zářivým růžovým odstínem. Dojem umocňuje oku bezvadná čistota a také cena. To vše jej činí skvělou volbou pro klienty s rozpočtem kolem 1mil Kč.

Vaše cena: 1 039 900Kč bez DPH

DETAIL DIAMANTU

DIAMANT Z DOLU ARGYLE 0.18CT
7PR | Fancy Intense Pink

Růžový diamant odstínu Fancy Intense Pink o hmotnosti 0.18ct, tvaru Oval a čistoty VVS1. Součástí diamantu jsou certifikáty ARGYLE a GIA.

Diamant příjemného růžového odstínu, kterou laboratoř GIA ohodnotila jejím druhým nejzářivějším stupněm. Vzácnost diamantu podtrhuje jeho čistota VVS1, která je na trhu prakticky nezastoupena. 

Vaše cena: 795 000Kč bez DPH

DETAIL DIAMANTU

DIAMANT Z DOLU ARGYLE 0.31CT
7PR | Fancy Pink

Růžový diamant odstínu Fancy Pink o hmotnosti 0.31ct, tvaru Round a čistoty SI2. Součástí diamantu je certifikát Argyle.

Diamant briliantového brusu z dolu Argyle, který upoutá svou kombinací hmotnosti, barvy a okem bezvadným stupněm čistoty SI2.

Vaše cena: 715 000Kč bez DPH

DETAIL DIAMANTU

DIAMANT Z DOLU ARGYLE 0.42CT
5P | Fancy Intense Pink

Růžový diamant odstínu Fancy Intense Pink o hmotnosti 0.42ct, tvaru Heart a čistoty I1. Součástí diamantu je certifikát Argyle.

Kvalitně zpracované srdce z dolu ARGYLE, které okamžitě zaujme svou úctyhodnou hmotností přesahující 0.40ct a svým intenzivním a na oko velmi příjemným růžovým odstínem stupně 5P.

Vaše cena: 3 400 000Kč bez DPH

DETAIL DIAMANTU

DIAMANT Z DOLU ARGYLE 0.54CT
BL2 | Fancy Gray-Blue

Modrý diamant odstínu Fancy Gray-Blue o hmotnosti 0.54ct, tvaru Oval a čistoty I1. Součástí diamantu je certifikát GIA vč. laserové inskripce Argyle.

Extrémně vzácný modrý diamant z australského dolu Argyle, který se díky svému odstínu řadí na diamantovém trhu do zcela nedostupné skupiny barevných diamantů. Jedná se o unikátní investiční příležitost.

Vaše cena: 14 000 000Kč bez DPH

DETAIL DIAMANTU

DIAMANT Z DOLU ARGYLE 0.17CT
BL2 | Fancy Grayish Blue

Modrý diamant odstínu Fancy Grayish Blue o hmotnosti 0.17ct, tvaru Pear a čistoty SI2. Součástí diamantu je certifikát Argyle.

Modré diamanty z dolu Argyle jsou na trhu celosvětově zcela nedostupné. Využijte proto této příležitosti vlastnit tento unikátní drahokam. SKVĚLÝ INVESTIČNÍ POTENCIÁL!

Vaše cena: 3 000 000Kč bez DPH

DETAIL DIAMANTU

DIAMANT Z DOLU ARGYLE 0.33CT
1PR | Fancy Deep Pink

Růžový diamant odstínu Fancy Deep Pink o hmotnosti 0.33ct, tvaru Oval a čistoty I1. Součástí diamantu je certifikát Argyle.

Vzácný sytě růžově zbarvený diamant nejvyššího možného stupně číslo 1 na stupnici PR. Tento stupeň bývá nezřídka kdy posuzován nejvzácnějším barevným odstínem Fancy RED.

Vaše cena: 2 260 000Kč bez DPH

DETAIL DIAMANTU

DIAMANT Z DOLU ARGYLE 0.60CT
8PR | Fancy Light Pink

Růžový diamant odstínu Fancy Light Pink o hmotnosti 0.60ct, tvaru Round a čistoty SI1. Součástí diamantu je certifikát Argyle.

Růžový diamant, který svou hmotností spadá mezi pouhých 0.2 % zpracovaných růžových diamantů z dolu Argyle.

Vaše cena: 1 700 000Kč bez DPH

DETAIL DIAMANTU

DIAMANT Z DOLU ARGYLE 0.25CT
9PR | Light Pink

Růžový diamant odstínu Light Pink o hmotnosti 0.25ct, tvaru Round a čistoty I1. Součástí diamantu je certifikát Argyle.

Kombinace kulatého brusu a hmotnosti 0.25ct, činí z tohoto diamantu z dolu Argyle velmi zajímavou a cenově dostupnější položku v naší nabídce.

Vaše cena: 250 000Kč bez DPH

DETAIL DIAMANTU

DIAMANT Z DOLU ARGYLE 0.26CT
5PP | Fancy Intense Purplish Pink

Růžový diamant odstínu Fancy Intense Purplish Pink o hmotnosti 0.26ct, tvaru Radiant a čistoty I1. Součástí diamantu jsou certifikáty Argyle a GIA.

Kvalitně zpracovaný radiant z dolu ARGYLE, které okamžitě zaujme svým intenzivním purpurovorůžovým odstínem 5PP.

Vaše cena: 1 879 000Kč bez DPH

DETAIL DIAMANTU

DIAMANT Z DOLU ARGYLE 0.80CT
3PR | Fancy Deep Pink

Růžový diamant odstínu Fancy Deep Pink o hmotnosti 0.80ct, tvaru Radiant a čistoty I1. Součástí diamantu je certifikát Argyle.

Dokonalý diamant výrazně syté růžové barvy, který díky své výjimečné hmotnosti uspokojí požadavky i těch nejnáročnějších investorů a sběratelů barevných diamantů.

Vaše cena: 10 100 000Kč bez DPH

DETAIL DIAMANTU

DIAMANT Z DOLU ARGYLE 1.02CT
5PR | Fancy Intense Pink

Růžový diamant odstínu Fancy Intense Pink o hmotnosti 1.02ct, tvaru Pear a čistoty I1. Součástí diamantu je certifikát Argyle.

Růžový diamant o hmotnosti vyšší než 1.00ct. Roční produkce diamantů této hmotnosti z dolu Argyle čítá jednotky kusů. Jedná se tak o jeden z posledních 1ct diamantů, které důl Argyle do ukončení těžby vyprodukoval. JEDINEČNÁ INVESTIČNÍ PŘÍLEŽITOST!

Vaše cena: 12 800 000Kč bez DPH

DETAIL DIAMANTU
KONTAKT

Máte další otázky?

Přejete si s námi domluvit nezávaznou osobní konzultaci, sestavit nabídku nebo máte jakékoli otázky, neváhejte se na nás obrátit. Jsme Vám plně k dispozici.

Kontaktní formulář

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle GDPR.
* tato pole jsou povinná

© Copyright 2011 - 2022 VVDiamonds s.r.o.

Zpět nahoru